Özdoğan Vidanjör ekibi olarak foseptik çukuru tıkanma, temizleme ya da bakım, onarım gibi işlerinizde yardımcı oluruz. Alanında uzman çalışanlarımız sayesinde en güvenilir ve hızlı şekilde yaşadığınız mağduriyeti gideririz. Sizler için foseptik çukurunun neden tıkandığından ve tıkandığı zaman neler yapmanız gerektiğinden bahsettik.

Foseptik tıkandı” şikayetini belirli zamanlarda yaşayabilirsiniz. Bazen kullanım hatası bazen de gerekli işlemlerin yapılmasının aksatılması sebebiyle bu tür tıkanmalar yaşanabilmektedir. Bu durumda alanında uzman bir ekip ile iletişime geçmeli ve bu sıkıntınızı gidermelisiniz.

Foseptik Çukuru

Foseptik Çukuru Nedir?

Büyük şehirlerde şehrin düzenini ve görsel açıdan estetiğini sağlamak esastır. Bu nedenle gerekli alt yapı sistemleri gelişmiştir. Ev, iş yeri, okul, hastane ya da alışveriş merkezi gibi çeşitli alanlarda tuvaletler bulunmaktadır.

Tüm bu tuvaletlerin gideri ise kanalizasyonlara bağlı durumdadır. Gelişmiş sistem sayesinde tuvalet ve lavabo giderlerinden giden atıklar kanalizasyon sisteminde birleşir. Bu sistem en pratik şekilde atıkları şehrin dışına göndermeye odaklıdır. Ancak gelişmemiş köy, semt ya da kasaba gibi yerleşim alanlarında kanalizasyon sistemi bulunmamaktadır. Bu durumda atık suların birikeceği yerler gerekir. “Foseptik çukuru nedir?” sorunuza bu amaçla kurulan sistemlerdir diyebiliriz.

Foseptik kuyusu yalnızca atık suların birikmesi işlevini görmez. Bu çukurların olmadığı durumlarda insan ve çevre sağlığı tehlikededir. Atıklardaki zararlı bakteriler çevreye yayılmakta ve sağlığınızı riske atar. Bu sıkıntıyı önleyebilme için foseptik çukuru sistemi oluşturmaktadır. Farklı hacim ve boyutlarda olabilen bu çukurların belirli dönemlerde temizlenmesi, boşaltılması ya da gereken tüm bakım- onarımlarının yapılması gerekir.

Yapılmadığı durumlarda ise tıkanıklık ve buna bağlı olarak foseptik çukuru taşma sorunları yaşanır. Özdoğan Vidanjör ekibimiz ile bu sıkıntıyı yaşama riskinizi ortadan kaldırıyoruz. Yalnızca iletişim numaramız üzerinden bize ulaşmanız yeterli. Gerekli incelemeler sonucunda foseptik çukuru tıkanıklığı açma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Herhangi bir onarım gerekmesi durumunda ise gerekli ekipmanlarımız aracılığıyla en iyi şekilde bakımını yapıyoruz.

Foseptik Çukuru

Foseptik Kuyusu Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Foseptik çukuru tıkanıklığını önleyebilmeniz önceden mümkün olan bir durumdur. Bunun için belirli dönemlerde gerekli foseptik çukuru bakımlarını yaptırabilirsiniz. Bakımların aksatılması durumunda çukurlar su sızıntısı yapar.

Su sızıntısı ise sağlığınızı riske atacak olumsuz bir durumdur. Daha da kötü olanı ise foseptik çukuru tıkanmasıdır. Bu tıkanma sorunu çözülene kadar tüm işleriniz aksar ve hayat kaliteniz düşer. Foseptik kuyusu tıkanıklığı ya da herhangi bir arıza belirtisi ile karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gereken oldukça basittir. Özdoğan Vidanjör firmamızın internet sitesinde yer alan iletişim numarasını kullanmalısınız.

Ekibimizle iletişime geçtiğinizde gereken sorun için alanında uzman çalışanlar ayarlarız. Sonrasında en kısa sürede ekibimiz sahaya intikal eder ve tıkanıklığı yerinde inceler. Vidanjör ile yapılan temizleme işlemi için gereken ortam hazırlanır. Kuyunun içerisinde yer alan bütün atıklar ve kirler vidanjör ile çekilir ve tıkanıklık giderilir. Firmamızın ekipleri sayesinde hızlı, pratik ve en güvenilir şekilde foseptik temizleme işlemini gerçekleştiririz.

Foseptik Çukuru

 

Foseptik Çukuru Açma Fiyatları

Foseptik kuyusu tıkanıklığı yaşadığınız zaman merak ettiğiniz durumlardan birisi de foseptik tıkanıklığı açma fiyatlarıdır. Bu işlem için alınacak ücret bazı durumlara göre değişim gösterebilir. Öncelikle bulunduğunuz yer önemlidir. Ekiplerin sahaya gidip gelme süreleri dikkate alınır. Ayrıca kuyunun boyutu da önemli olan bir diğer konudur.

Kuyunun genişliğine göre araç ve ekip ayarlaması yaparız. Tıkanıklık durumuna uygun olacak şekilde araç sağlarız. Bu nedenle en doğru bilgi için Özdoğan Vidanjör firmamızın iletişim numarasını kullanabilirsiniz. Ekibimiz merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt verir.