Tıkanıklık Görüntüleme durumu özellikle de günümüzde oldukça sık karşılaşılan bir durum haline gelmiştir. Tıkanıklık durumunun birçok çeşidi de bulunmaktadır. Örneğin lavabo tıkanıklığı, mutfak lavabosu tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı gibi.

Bu tarz tıkanıklıkların nedenleri birbirlerinden farklı olur. Genel anlamda tıkanıklıkların nedenlerini 2 kategoride inceleyebiliriz. Bunlardan ilki usta hatalarından kaynaklı olan tıkanmalardır. Bu tıkanmalar kendilerini yapımdan bir süre sonra hemen hissettirirler. Çünkü bu tarz bozukluklar hemen belli olur. Yemek atıkları, lavabo gider hatlarında çöküntü oluşması veya hasar oluşması mutfaktaki lavabolarda tıkanıklığa neden olur. Saç birikmesi, tuvalet kağıtları gibi durumlar tuvaletteki giderlerin tıkanmasına neden olur.

tıkanıklık görüntüleme

 

Tıkanıklık Açma ve Görüntüleme İşlemi

Hattın neden tıkandığının kesin bir netlikte öğrenilmesi gerekmektedir. Bu da geleneksel yöntem dediğimiz kırıp dökme işlemi ile olmaz. Klasik yöntemlerin aksine Tıkanıklık görüntüleme işlemi bizlere oldukça fayda sağlar. Bunun birçok nedeni vardır. Kırıp dökme işlemi olmadığından dolayı zaman açısından oldukça iyidir.

Kırıp işlemi yapıldığı zaman en az 2-3 saat gibi bir süre tutar. Ancak tıkanıklık görüntüleme gibi teknolojik olan bir yöntem en fazla 15 dakika sürmektedir. Bunun yanı sıra tıkanıklık görüntüleme işleminin bir diğer artısı da etrafı kirletmiyor oluşudur. Kırıp dökme işleminden sonra ortalık gerçekten batmaktadır. Zaten uzun süren bir işlem olmasının yanı sıra sonrasında da 1 saat temizleme işlemi sürmektedir. Bundan dolayı Görüntüleme Hizmetleri  neredeyse her açıdan daha iyidir.

Ayrıca sanılanın aksine pahalı bir işlem de değildir. Hatta kırıp dökme işlemi sonrasında tamamen yeniden yapım gerektirdiğinden dolayı geleneksele göre oldukça ucuzdur diyebiliriz. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için en iyi hizmeti vermeyi amaçlar. Alanında uzman olan çalışanlarımız sayesinde sorununuz en kısa sürede çözülecektir. Tıkanıklığı açabilmek için tıkanıklık görüntüleme işlemi yaptıktan sonra Tıkanıklık Açma işlemine geçeceğiz. Tıkanıklık görüntüleme işlemini yaptırmak için iyi bir firma seçtiğinizden emin olun. Çünkü kötü firmalar gerekli donanıma sahip olmadıklarından dolayı gerekli işlemleri yapamayabilirler. Bu durumda da tesisatınıza zarar vererek sizleri hem daha fazla maliyete sokacaklardır. Ayrıca zamanınız da boşuna harcanmış olacaktır.

Tıkanıklık Görüntüleme

Kanalizasyon Tıkanıklığı Görüntüleme

Kanalizasyon görüntüleme işleminin asıl amacı kanalizasyonda fark edilmeyen sorunları tespit etmektir. Bu sorunların tespiti için en kolay ve zahmetsiz yöntem olan teknolojik görüntüleme işlemi kullanılır.  Kanalizasyon borusunda ve kanalizasyon kuyusunda birçok tıkanıklık meydana gelebilmektedir. Bundan dolayı tıkanıklık görüntüleme oldukça önemlidir.

Çok katlı binaların bazılarında kendilerine ait kanalizasyon kuyusu bulunur. Bu durum, belediyenin kanalizasyon kuyusunun uzak olduğu yerlerde geçerli olan bir durumdur. Binaların kuyularının sorumluluğu binanın kendisine aittir. Bu kanalizasyon kuyularında herhangi bir tıkanıklık meydana geldiği zaman binalar özel firmalarla çalışırlar. Bu firmaların tıkanıklık görüntüleme işlemini düzenli olacak şekilde yaptırmaları gerekmektedir. Eğer kanalizasyonların gerekli olan bakımları yaptırılmazsa sonrasında daha büyük sorunlara yol açar. Bu sorunlara örnek olarak; kanalizasyonun tıkanması, boruların çatlaması, boruların çökmesi verilebilir. Bundan dolayı iyi bir firmayla çalışmanız gerekmektedir. Eğer alanında uzman bir firmayla çalışmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.