Tuvalet tıkanıklığı, herkesin başına gelen bir durumdur. Hatta çoğu insan bu durumla sık sık karşılaşmıştır diyebiliriz. Tuvaletlerin amacının dışında kullanılmasından dolayı tuvalet tıkanıklığı meydana gelir. Bunun yanı sıra yapım aşamasında usta hataları diyebileceğimiz sebepler de oluşur. Bu tarz bir durum yaşadıysanız tuvalet tıkanıklığı açma konusunda yardım almalısınız. İnternette Tuvalet Tıkanıklığı Açma konusunda birçok yöntem bulunmaktadır ancak hepsi doğru değildir.

Tuvalet tıkanıklığının oluşmasında genel olarak tuvalete atılan yabancı cisimler yer alır. Bu cisimler boruları tıkar ve su artık borulardan geçemez hale gelir. Bu atıkların başında tuvalet kağıdı ve ıslak mendiller yer alır. Her ne kadar tuvalet kağıtlarını tuvalete atsak da aslında bu durum yanlıştır. Tuvalet kağıtları ve ıslak mendiller suyla birlikte yumuşasa da tamamen ortadan kaybolmazlar bundan dolayı tıkanıklığa yol açarlar. Bunlar özellikle de tuvalet borularının dirsek denilen dönüş kısmında birikir ve tıkanıklık oluşturur. Eğer küçük yaşta bir çocuğunuz varsa elindeki küçük eşyaları tuvalete atmadığından emin olun Çünkü tuvalet tıkanıklığına neden olan bir diğer madde de budur.

         Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Ev İmkanlarıyla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evde İmkanlarıyla tuvalet tıkanıklığı açma, basit türdeki tuvalet tıkanıklığında işe yarar. Basit tıkanıklık denilen durum, tıkanıklığa neden olan cismin tuvalet deliğine yakın olmasıdır. Eğer tıkanıklığa neden olan cisim yakın değilse evde yapacağınız herhangi bir işlemle tıkanıklığı geçiremezsiniz. Ev imkanlarıyla tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında şunlar yer alır:

  • Tuz Ruhu ile Tıkanmış Tuvaleti Açma: Tuz ruhunun kesin bir çözüm olduğunu söyleyemeyiz. Ancak yine de ufak çaplı olan tıkanıklıkların açılmasında etkilidir. Tuz ruhu, neredeyse her şeyle reaksiyona giren bir kimyasaldır diyebiliriz. Ancak güçlü asidik bir kimyasal olduğu için doğaya zarar verecektir. Bunun yanı sıra kimyasal bir madde olduğundan dolayı borularınız zarar görür. 
  • Pompa aleti ile Tıkanmış Tuvaleti Açma: Pompa ile tıkalı tuvalet borusunu açmak en eski yöntemler arasındadır. Bundan dolayı oldukça başvurduğunuz bir yöntemdir. Ancak bu çözüm tıkayan cismin delik kısmına çok yakınsa işe yarayacaktır. Eğer tuvalet borusunun alt kısımlarındaysa pompayla yaptığının müdahaleler işe yaramayacaktır.

    Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Profesyonel Olarak Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemi

Bir önceki başlıkta bahsedilen yöntemlerin hepsi ilkel yöntemlerdir. Ayrıca o yöntemlerin tuvalet tıkanıklığı açma garantisi bulunmamaktadır. Ancak firma olarak siz değerli müşterilerimize sunduğumuz hizmet bunun garantisini verir. Herhangi bir tuvalet tıkanıklığı söz konusu olduğu zaman bizlere ulaşarak hizmet alabilirsiniz. Firmamız bünyesinde yer alan görüntüleme cihazlarıyla ilk olarak tuvaletin hangi kısmında tıkanıklık olduğuna bakarız.

Bu sayede tuvaletin hangi kısmının tıkandığını buluruz. Ayrıca tıkanıklığa neden olan cismi de tespit ederiz. Sonrasında olaya müdahale etmek için hangi aracın uygun olacağına karar veririz. Firmamız bünyesindeki alanında uzman kişiler bu konuda hata payı bırakmamaktadır. Robot cihazın kullanmaya karar verdikten sonra robotun ucuna bir aparat takarız. Bu aparat sayesinde borudaki cisim aparatın ucuna gelir. Robotu borudan yavaş bir şekilde çıkarırız. Bu sayede tıkanıklık açılmış olur. Tuvalet Görüntüleme ile hizmetimizi yerine getirmiş oluruz Bu konu hakkında yardıma ihtiyacınız varsa firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.