Gider tıkanıklığı sorununa neden olan pek çok etken vardır. Evlerde, iş yerlerinde ve diğer pek çok alanda yaşanan bir problemdir. Kullanım hatası, yanlış işlem ya da bu gibi sorunlar nedeniyle yaşanmaktadır.

Kanal tıkanıklığı gibi bir sorun yaşanıyorsa hemen müdahale edilmesi gerekir. Alanında uzman gider tıkanıklığı açma ekibi ile bu sorununuzu çözebilirsiniz. Özdoğan Vidanjör sizin için en özenli şekilde bu sorunu çözer. Dikkat edilmediği takdirde yaşanması muhtemel gider tıkanıklığına neden olan durumları sizler için derledik.

Gider Tıkanıklığı

Gider Tıkanıklığı Neden Olur?

Şehirlerin yer altı sistemlerinin düzenini sağlamak ve yaşanması muhtemel hastalık riskini en aza indirmek için kanalizasyon sistemleri yer alır. Ev, iş yeri, okul ya da hastane gibi alanlarda yer alan tuvaletlerin giderleri bu sistemle şehir dışına çıkarılmaktadır.

Uygun şekillerde oluşturulan bu sistemlerde çeşitli nedenlerden dolayı tıkanıklık meydana gelmektedir. Hem kullanım hatası hem de boru kaynaklı nedenler gider tıkanıklığı ile uğraşmanıza sebep olur.  

Evde temizlik yaptığınız suyu direkt olarak tuvalet giderine dökmeniz bu sebeplerden birisidir. Temizlik sularında katı cisimler bulunmakta ve bu kalıntılar birikerek tıkanmaya neden olur. Küçük çocuklu bir evde yaşıyorsanız çocuklarınız gidere bir şeyler atabilmektedir. Bu atılan parçalara dikkat edilmediği takdirde gider tıkanıklığı yaşanır. Ayrıca tuvalet kağıtları da tuvaletlere atılmamalıdır. Her ne kadar suda erime özelliğine sahip olsa da eriyene kadar uzun süre geçer.

Bu süre içerisinde atılan tuvalet kağıtları birikir veya tıkanmaya neden olur. Aynı zamanda hijyen ürünleri ya da ıslak mendiller de tuvalet giderlerine atılmamalıdır. Bir diğer sebep ise borulardan kaynaklanan hasarlardır. Eskiyen ve çürümeye başlayan borular tıkanıklık sebepleri arasındadır. Kanalizasyon tıkanıklığı yaşıyorsanız mutlaka alanında uzman Özdoğan Vidanjör ile iletişime geçmelisiniz.

Gider Tıkanıklığı

Gider Tıkanıklığı Temizleme Firmaları

Gider tıkanıklık işlerinizi aksatan ve hayat kalitenizi düşüren bir sıkıntıdır. Bu problemi çözme için işinin ehli bir firma bulmanız önemlidir. Kanalizasyon tıkanıklığı temizleme işleriyle uğraşan firmaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar yer alır.

Bunlardan ilki firmanın tecrübesidir. Tecrübeli bir gider tıkanıklığı temizleme firması işlerinizi daha iyi ve kısa sürede halledebilmektedir. Bunun yanı sıra firmanın çalıştığı ekip alanında uzman olmalıdır. Temizleme işlemini bilen ve bu aşamada yaşanması muhtemel sorunlara karşı önceden tedbir alan firmalardan yana seçim yapmalısınız. Bir diğer durum ise gider tıkanıklığı açma firmaları teknik donanımlarıdır.

Teknoloji ile bütünleşen aletleri kullanan firmalar gider tıkanıklığı sorununu daha iyi bir şekilde çözüme kavuşturur. Daha kolay bir şekilde ve kırıp dökme işlemleri olmaksızın sorun ortadan kaldırılmaktadır. Özdoğan Vidanjör olarak alanında uzman ekibimiz ile tıkanıklık sorununu tespit eder ve ortadan kaldırırız. Teknik ekipman ve donanımımız sayesinde tıkanıklığı en iyi şekilde çözeriz.

Gider Tıkanıklığı

Tıkanıklık Açma Fiyatları

Evde, ofiste ya da diğer alanlarda yaşadığınız gider tıkanıklığı sorununu çözecek firma ararken fiyat konusunu da merak edersiniz. Bu işlem için firmaların alacağı ücret çeşitli durumlara bağlı olarak değişim gösterebilir.

İlk durum gider tıkanıklığının hangi derecede olduğudur. Gerekli incelemeler sonucunda tıkanıklığın yeri tespit edilir ve nerede olduğunun bulunması gerekir. Eğer zorlayıcı bir bölgedeyse bu fiyatlandırmayı değiştirebilir. Bir diğeri ise hasarın olup olmadığıdır. Hasar yarattıysa bu tıkanıklık açma ücretine yansır. Bulunduğunuz kat, semt ve bina konumu da önem arz eden diğer konular arasında yer alır. Özdoğan Vidanjör olarak tıkanıklık sorununda en iyi şekilde hizmet vermeyi hedefleriz. Gider tıkanıklığı açma fiyatları için siteye göz atabilir ve iletişime geçebilirsiniz.