Görüntülü Kanal Açma, kanal içerisinde oluşan tıkanıklığın açılması için kameranın kullanılmasıdır. Tıkanıklık görüntüleme sistemi gerçekten de odlukça teknolojik bir durumdur. Firma olarak kanal açma işlemlerimizde kameralı görüntülüme cihazları kullanmaktayız. Bu işlem sayesinde, kanal tıkanıklığının nedeni kesin bir şekilde belirli olur. Tespit işleminden sonra ise tıkanıklığın açılması için gerekli olan tüm işlemler hallolur. Bu işlem firmamız tarafından siz değerli müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerimizden sadece birisidir.

Görüntülü Kanal Açma yönteminde, kanalın giriş kısmından kanala müdahale edilmektedir. Bu tarz bir müdahale olduğu için hiçbir tadilat gerektirmediğini rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Tıkanıklığın türüne göre yapılacak olan işlemler de değişiklik gösterir. Ancak tüm işlemlerin ortak noktası gerçekten de çok kısa bir sürede olur. Bundan dolayı hem zamandan hem de fiyattan tasarruf yapmış olacaksanız. Bu işlem bundan dolayı oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Görüntülü Kanal Açma konusunda firmamız alanında uzmandır. Bu konuda herhangi bir hizmet almak isterseniz bize ulaşmanız yeterli olacaktır.  Bu konularda ki yazılarımızı okuyarak gerekli olan bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Görüntülü Kanal Açma

Kameralı Kanal Açma İşlemi

Tıkanıklığın meydana geldiği kanal içine kanal görüntüleme kamerası ile bakarız. Bu sayede kanal rahat bir şekilde gözlemlenebilir hale gelir. Bu cihazının kamerasında led aydınlatma bulunmaktadır. Bu sayede karanlık halde olan kanalın içi çok rahat bir şekilde görünür. Bu işlemin en büyük artılarından birisi de budur. Bu sayede tıkanıklığın neden olduğu cisim kolay bir şekilde tespit ederiz.

Sonra ise kanal açma makinesinin ucuna en uygun aparat takarız. Bu aparatlar genellikle keskin yüzeylidir. Bu keskin yüzeyleri sayesinde tıkanıklığa neden olan cisme takılacaklardır. Tıkanıklığın sebep olduğu maddeye göre farklı aparatlar kullanılmaktadır. Bu makineye takılan aparat sayesinde tıkanıklık kolay bir şekilde açarız. Tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı kanal görüntüleme cihazı ile kanalın içi tekrardan kontrol ederiz. Bu kontrolün asıl amacı tıkanıklığa neden olan cismin tamamının çıkıp çıkmadığını kontrol etmektir. Sonradan görüntüleme işlemi oldukça önemlidir çünkü işlemin başarılı olup olmadığı da bu aşamada tespit ederiz.

 

Görüntülü Kanal Açma Sayesinde Rögar Tıkanıklığı Açılabilir mi?

Bina içerisinde yer alan boruların çapları, rögar borularına göre oldukça daha küçüktür. Bundan dolayı bina içerisinde kullanılan Görüntülü Kanal Açma cihazları, rögar görüntüleme işleminde kullanılmaz. Rögar görüntülemek için boyut olarak daha büyük makinalar tercih edilir. Ayrıca rögar borusunun uzunluğu, bina içindeki boruların uzunluğundan daha fazladır. Bundan dolayı kablosu daha uzun olan kameralı görüntüleme cihazlar gerekmektedir.

Görüntülü Kanal Açma neredeyse her tıkanıklık için kesin çözümdür diyebiliriz. Ancak her konuda olduğu gibi bu konuda da bazı istisnalar söz konusudur. Ancak bu istisnalar genele vurulduğu zaman gerçekten de oldukça küçük bir yer kaplamaktadır. Bu işlemi gerçekten de büyük oranda başarılı olan bir işlemdir. Bundan dolayı gönül rahatlığıyla bu hizmeti firmamızdan talep edebilirsiniz. Herhangi bir sorun karşısında firmamız siz değerli müşterilerimizin yanında olacaktır. Görüntülü Kanal Açma hizmeti almak istiyorsanız iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.