Lavabo tıkanıklığının birçok nedeni vardır. Lavabo tıkanıklığı açma nedenleri arasında kişinin kullanım hataları yer alır. Mesela lavabo borularında çözünmeyecek maddeleri kullandıktan sonra giderden geçmesini beklemek. Bu durum lavaboda bir tıkanıklığa sebep olacaktır. Eğer o anda gerçekleşen bir tıkanıklık olmazsa bile ilerideki tıkanıklıklara zemin hazırlayacağı kesindir. Bunun yanı sır lavabo tıkanıklıklarının bir diğer nedeni de usta hatalarıdır. Lavaboların yapımı sırasında yanlış bağlamalar, kalitesiz ürün kullanımı tıkanıklığa yol açabilen durumlardır. Bu durumlarla karşılaştığınız zaman nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sizlerle paylaşacağız.

        Lavabo Tıkanıklığı açma

Lavabo Tıkanıklığına Neden Olan Durumlar

  • Banyo lavabosunda tıraş olmak yapılan hataların başında yer almaktadır. Kıllarımızın suda çözünmediğini biliriz. Bundan dolayı giderde birikerek tıkanıklığa neden olacaktır.
  • Mutfak lavabolarında çay posasını lavaboya dökmek yapılan en sık ve büyük yanlışlar arasında yer alır. Bu durum gerçekten de lavabo tıkanıklığının en önemli nedenleri arasındadır.
    Neredeyse herkes bunu 1 kere de olsa yapmıştır ancak bu oldukça yanlıştır. Böyle bir şeyi sıklıkla yaparsanız lavabo tıkanıklığı açma konusunda yardım almanız gerekecektir.
  • Katı sabunların bazıları lavaboda birikir ve bu durum da tıkanıklığa neden olur. Katı sabun parçalarının boruda birikmesi borunun çapını daraltır ve diğer atıkların geçişi zorlaşır. Bundan dolayı arada bir sıvı sabun kullanmak daha iyi olacaktır.
  • Çok yağlı yemekleri lavaboya dökmek oldukça sık yapılan hatalardan bir diğeridir. Bu yağlar boruda öncelikle katılaşır. Katılaştıklarından dolayı da belli bir süre sonra boruyu tıkamaya başlayacaktır.
  • Meyve ve sebzeleri mutfak lavabosunda yıkamak da tıkanıklığa neden olacak durumlar arasında yer alır. Çünkü meyveleri ve sebzeleri yıkarken bazı kısımları koparak mutfak borusuna kaçar. Bu durumda da bu meyve ve sebzeler borunun tıkanmasına neden olur. Bu durumda da lavabo tıkanıklığı açma konusunda yardım alınır. Lavabo Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Tıkalı Durumdaki Lavabo Nasıl Açılabilir?

Bu sorunun birden çok cevabı vardır. Öncelikle lavabonuzu kendinizin açabileceği durumlar olabilir. Ancak bu durumlar oldukça kısıtlı durumlardır. Hele ki eğer bu tıkanıklık uzun zamandır söz konusu ise kendi başınıza halletmeniz mümkün olmayacaktır. Bu tarz durumlarda firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamızla iletişime geçebilmek için sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Alanında uzman olan ekibimiz size her konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca Tıkanıklık Açma konusunda sitemizde birçok yazı yer almaktadır. Bu yazıları da okuyarak konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Profesyonel anlamda lavabo açabilmek için öncelikli olarak bir firmayla çalışmanız gerekmektedir. Firmayı seçerken dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Örneğin seçeceğiniz firmanın alanında uzman olması gerekmektedir. Kalitenin yanı sıra fiyat da önemli bir etken olmalıdır. Firma olarak çalışma prensibimiz müşterilerimizin memnuniyetidir. Bundan dolayı lavabo tıkanıklığı açma konusunda hem kaliteyi hem de fiyat durumunu göz önünde bulunduruyoruz. Bu yüzden lavabo tıkanıklığını açarken öncelikli olarak tıkanıklık görüntüleme cihazı kullanıyoruz. Bu sayede tıkanmanın gerçekleştiği yer bulunmuş oluyor. Sonrasında ise robotik cihazla açma işlemini gerçekleştiriyoruz.

Lavabo tıkanıklığı açma konusunda firmamızla gönül rahatlığıyla iletişime geçebilirsiniz. Bu konuda alanında uzman olan ekibimiz sizi mağdur bırakmayacaktır. Sorununuzun çözülmesi için en iyi şekilde sizinle iletişim kuracaktır. Sonrasında da sorunu tespit edip buna göre bir çözüm yönergesi hazırlayacaktır. Bizimle Lavabo Tıkanıklığı Açma konusunda iletişime geçmek isterseniz sitemizdeki iletişim bilgilerimize göz atabilirsiniz. Firmamız adına siz değerli müşterilerimize iyi günler dileriz.