Mutfak Tıkanıklığı sorunu neredeyse herkesin başına gelmiş yaygın bir durumdur. Bundan dolayı mutfak tıkanıklığı açma oldukça önemli bir konudur. Hayatımızın bu kadar içinde olan bir konunun karşımıza çıkması oldukça normal bir durumdur. Burada asıl önemli olan şey ise bununla karşılaştığımıza ne yapacağımızdır.

Eğer mutfak tıkanıklığı açma konusunda çok bilgi sahibi değilseniz sitemizde yer alan yazıları okuyabilirsiniz. Bu sayede eskiye oranla daha çok bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca bu durum sorununuzu çözmenizde de size yardımcı olacaktır. Yazımızda kendi imkanlarınızla lavaboları nasıl açabileceğinize yer vereceğiz. Ancak bunu kendinizin yapabilmesi için birkaç durum gerekmektedir. Mutfak tıkanıklığınızın nedeni borunun dış kısmına yakın bir cisimden kaynaklanmaktadır.

Bu tarz durumlarda kendi yapabileceğiniz müdahalelerle mutfak tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak eğer cisim daha aşağı taraftaysa sizin yapabileceğiniz bir şey söz konusu değildir. Firmamız gibi alanında uzmanlardan yardım almanız gerekir. Lavabo giderlerindeki tıkanıklık sudaki yağların birikerek katmanlaşmış olmasından dolayı olabilir. Bu durum boru çemberini daraltır. Bunun sonucunda da boru kendi kayganlığını kaybeder ve tıkanıklık meydana gelir.

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak Tıkanıklığını Açmak İçin Yapmanız Gerekenler

    • Mutfak tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirmek için tel kullanabilirsiniz. Eski bir tel alarak bu teli öncelikle bükün. Sonrasında ise mutfak lavabosunun deliğinden içeri sokun ve ileri geri hareketler yaptırın. Eğer cisim telin ucuna sıkışırsa tıkanıklığı gidermiş olursunuz. Ancak bu yöntem çok kullanışlı bir yöntem değildir.
    • Tıkanıklığı açma konusunda bir diğer kullanacağınız yöntem sıcak su dökmektir. Eğer suda eriyebilecek bir şeyler boruya sıkışırsa ise bu sayede tıkanıklık geçer. Ancak suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin. çünkü çok sıcak su boruya zarar verir. Eğer böyle olursa daha çok zarara uğrarsınız.
    • Bu konuda pompa aleti en bilenen yöntemlerdendir diyebiliriz. Pompayı bastırmanız ve sonrasında da geri çekmeniz belki size yardımcı olacaktır. Eğer tıkayan cisim borunun dış kısmındaysa bu yöntem işe yarayacaktır. Ancak daha iç taraflardaysa bu yöntem etkili olmayacaktır.
    • Bu tarz durumlarda bir diğer yöntem sirke, karbonat, mutfak borusu açıcı gibi şeyler kullanmaktır. Bu tarz şeyler de borunuzu açabilmek için işe yarayacaktır. Ancak tüm bu yöntemler sizlere kesin bir çözüm sunmaz.

 Mutfak Tıkanıklığı Açma

Firmamız Sayesinde Mutfak Tıkanıklığı Açma İşlemi

Bu durum adına birçok yöntem vardır. Ancak biraz evde uygulanan yöntemler siz değerli müşterilerimize kesin bir çözüm sunmamaktadır. Bundan dolayı çok fazla emek harcamadan kolay bir şekilde çözüme ulaşmanız firmamız sayesinde mümkündür. Firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman ilk olarak sorunun ne zamandan beri olduğunu size sorar. Bu sayede tıkanıklığının nedenini iyi bir şekilde anlamış oluruz. Sonrasında ise mutfak borusuna bir görüntüleme cihazı göndeririz. Bu görüntüleme cihazı sayesinde mutfak borusunun hangi kısmında sorun olduğu ortaya çıkar.

Tıkanıklık Görüntüleme ile tıkanıklığa neden olan cisim bu evrede tam anlamıyla belirli olur. Bu işlemden sonra ise robotik cihazı mutfak borusuna göndermek yer alır. Bu işlemi firmamızda çalışan usta ekip arkadaşlarımız titizlikle yerine getirir. Bundan dolayı işlemden sonrasında da herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Yaptığımız işin garantisini vermek bizim için oldukça önemlidir. Firmamızla bu konusunda iletişime geçmek isterseniz sitemizdeki iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Sorununuza en kısa sürede en doğru çözümü bulacağımızdan kuşkunuz olmasın.