Tuvalet tıkanıklığına çözüm arayışını gerektiren olumsuz durumlar yaşayabilirsiniz. Evinizde, iş yerinizde ya da pek çok alanda belirli zamanlarda tuvalet tıkanıklığı sorunu ile karşılaşmanız mümkün. Bu durumlarda ilk önce birkaç basit yöntem deneyerek tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz.

Ancak bu tuvalet tıkanıklığına çözüm yöntemleri bazı zamanlarda işe yaramayabilmektedir. Bu tür durumlarda ise alanında uzman bir firmaya ulaşım sağlamalısınız. İşinizi en kısa sürede halledecek tecrübeye sahip firmaları bulmanız gerekir.

Özdoğan Vidanjör ile tuvalet tıkanıklığı sorununuzu güvenilir bir şekilde halletmeniz mümkün. Sizin için tuvalet tıkanıklığına neden olan sorunları ve bu sorunları nasıl çözebileceğinize dair yöntemleri derledik!

Tuvalet Tıkanıklığına Çözüm

Tuvalet Tıkanıklığına Çözüm Yöntemleri

Tuvalet tıkanıklığına çözüm arayışınızı gerektiren pek çok farklı sebep bulunmaktadır. Bunlar temelde ikiye ayrılabilmektedir. İlki binanın inşaat aşamasında gerçekleşen bir sorun diğeri ise kullanım hatasından dolayı meydana gelen arızalardır.

Tuvalet tıkanıklığı hijyen malzemelerinin tuvalet giderine atılmasından dolayı yaşanabilmektedir. Bu malzemeler suda erimediği ve aksine su ile temas edince şiştiği için tıkanıklık yaratabilmektedir. Ayrıca suda eriyen ıslak mendil ya da peçete gibi malzemeler de tamamen güvenilir değildir.

Uzun sürenin geçmesi sonucunda eriyen bu malzemeler sizi tuvalet tıkanıklığına çözüm araştırmasına götürebilmektedir. Ayrıca tuvalet giderine farkında olmadan sert bir madde düşürmüş olabilirsiniz. İnşaat sırasında alçı ya da çimento gibi suda erimeyen ve tıkama konusunda oldukça riskli malzemeler kalmış olabilmektedir. Eğer evde kedi besliyorsanız ve kedi kumunu tuvalete döküyorsanız bu da tıkanıklık yaratabilmektedir.

Tuvalet giderine temizlik sonrasında elektrik süpürgenizin haznesine biriken kalıntıları döküyorsanız bunlar da diğer sebepler arasındadır. Eğer tuvalet tıkanıklığı açma firmaları araştırmanız gerektiyse bu tür sorunlardan hangisinin mevcut olduğunun tespit edilmesi gerekir. 

Evde deneyebileceğiniz yöntemler arasında pompa ya da kimyasal yöntemleri denemek gibi alternatifler bulunmaktadır. Ancak bunlar geçici ve kısa süre sonra yeniden meydana gelen yöntemlerdir. En etkili tuvalet tıkanıklığına çözüm ise alanında tecrübeli bir firma ile iletişime geçmek olacaktır. Özdoğan Vidanjör tecrübe sahibi ekibi ile mevcut tıkanıklık sorununu kalıcı bir biçimde halleder. Üstelik olabildiğince kısa sürede sorunu çözüme kavuşturur ve işinizi aksatmaz.

Tuvalet Tıkanıklığına Çözüm

Evde Tuvalet Tıkanıklığına Çözüm

Tuvalet tıkanıklığı yaşamaya başladığınızda kolay bir şekilde fark edebilirsiniz. Tuvalet giderinden akan suyun hızı yavaşlamaya başlar. Aynı zamanda giderden su gitmez ve birikmektedir. Bu durumlarda ilk önce evde tuvalet tıkanıklığına çözüm yöntemleri araştırabilirsiniz. Eski usul yöntemler arasında yer alan pompa alternatifini kullanabilirsiniz. Bu yöntem o an işinize yarayıp gideri açsa da sonrasında yeniden aynı sıkıntı yaşanacaktır.

Bir diğer tuvalet tıkanıklığına çözüm yöntemi ise kimyasal malzemeler kullanmaktır. Bu yöntem hem giderdeki borulara hem de sizin sağlığınıza zararlı olabilir. Ayrıca kalıcı bir yöntem de olmadığı için tıkanma problemi yeniden yaşanır. En etkili ve kesin çözüm ise Özdoğan Vidanjör ile iletişim kurmak olacaktır. Alanında uzman ve güvenilir ekibimiz ile ev ya da iş yerinize olabildiğince hızlı geliriz. Teknolojik ekipmanlarımız sayesinde tıkanıklık hakkında genel bir inceleme yaparız.

Ardından hiçbir yeri kırmadan, evinizi ya da iş yerinizi kirletmeden tıkanıklık sorununu hallederiz. Kameralı sistem sayesinde tıkanmaya neyin neden olduğu tespit ediliyor. Tuvalet giderine uygun aletlere sahip makine yardımıyla gider açılıyor. Böylelikle en kısa sürede ve en az zahmetle sorununuzu çözüme kavuşturuyoruz. Uzun vadede ve dikkat ettiğiniz sürece kesin çözüm sağlamış oluyoruz.

Tuvalet Tıkanıklığına Çözüm

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Pek çok farklı sebep size tuvalet tıkanıklığına çözüm yöntemlerini araştırıyor olabilir. Bunların bazıları işinizi kolaylaştırmaktan ziyade daha kötü sonuçlar elde etmenize sebep olur. Ayrıca eğer bina inşa edilirken herhangi bir dikkatsizlik olursa bu çözümler fayda etmeyecektir.

Bu durumda Özdoğan Vidanjör olarak size yardımı olmak için buradayız. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları bazı durumlara göre değişir. Örneğin; borularda bir hasar varsa onarma işlemi gerekirse bu durum fiyatı artırır.

Tıkanıklığın hangi düzeyde olduğu da önemlidir. Henüz yeni başlayan bir durumsa kısa sürede halledilecektir. Ancak ilerlediyse ve sorun büyüdüyse daha çok işlem gerektireceği için fiyat konusunda farklılık olabilir. Aynı zamanda bulunduğunuz kat ve şehir de etkilidir. Özdoğan Vidanjör olarak iletişime geçmeniz halinde size gerekli bilgileri sağlarız.