Çankaya Rögar Açma firması pek çok alanda hizmet vermektedir. Genelde belediye rögarlarını belediye çalışanlarını halletse de özel olarak tasarlanan rögarlarda belediye yardımcı olamıyor. Bazı durumlarda belediye içerisinde de yoğunluk oluşabiliyor. Bu durumda özel firmalardan yardım almak gerekir. Özellikle rögarda meydana gelen tıkanıklıklar şehrin pek çok bölgesinde sorun oluşturur. Çankaya Vidanjör daha çok tuvalet ile bağlantılı olan tıkanıklıkları çözmek için görev alır. Aslında tuvalet tıkanıklığıyla rögar tıkanıklığı bazı durumlarda birbirinden farklı olabiliyor.

Çankaya Rögar Açma

Çankaya Rögar Açma Firmaları

Rögar açma firmaları ilk önce tıkanıklık sorunlarına bakar. Şu an rögarda meydana gelen tıkanıklıkların sebepleri oldukça fazladır. rögarda meydana gelen tıkanıklığın en büyük nedeni boruya farklı bir cismin girmesidir. Aslında buraya giren yabancı cisimlerin nedeni bina sakinleridir. Yani tuvalete atılan yabancı maddeler bir süre sonra tuvalet tıkanmasına sebep olur. Bununla birlikte tuvalete tıkanmasa bile rögar borusunda birikme gibi durumlar söz konusudur. Rögar borusunda biriken bu yabancı maddeler bir süre sonra tıkanıklığı neden olacaktır. Atılan yabancı cisimlerin en başında ise tuvalet kâğıdı gelir. Tuvalet kâğıdı suda eriyen bir madde değildir. Ayrıca tuvalete atılan ıslak mendillerde rögar tıkanması neden olur. Bununla birlikte kıl, saç gibi erimeyen maddeler de tuvalete atıldığı zaman bir süre sonra rögar tıkanıklığına neden olur.

Rögar açma firmaları genel olarak yabancı cisimlerin oluşturduğu tıkanıklıklardan çok rögar bakımının düzenli bir şekilde yapılmadığı zaman tıkanıklığın oluştuğunu da söyler. Çünkü binalardan gelen atıklar bir süre sonra çamurlaşarak rögarın kenarında birikir. Bu birikintiler temizlenmediği zaman ve bakımı yapamadığı zaman tıkanıklık oluşur. Vidanjör ile ilk olarak tıkanıklık açma işlemleri gerçekleşir. Eğer tıkanıklık çok büyük boyutlardaysa daha farklı işlemlerde uygulanabilmektedir.

Çankaya Rögar Açma

Çankaya Rögar Açma Fiyatları

Kanal açma fiyatları genel olarak işlemin büyüklüğüne göre değişir. Eğer rögarın tıkanma nedeni insan kaynaklıysa bu durumda maliyeti daha az olacaktır. Çünkü insan kaynaklı olarak sadece belirli atıklar yüzünden tıkanıklık oluşmuştur. Kameralı görüntüleme cihazıyla başka tıkanıklık var mı diye kontrol sağlanır. Tıkanıklık yoksa rögar kapağı kapanır. Çankaya kanalizasyon açma fiyatları tıkanıklık tesisat yüzünden ya da boruların yıpranması yüzünden olduysa artabilir. Bu durumda tamamen rögarın olduğu bölgede boruların değiştirilmesi gerekecektir. Fiyatlar için net bir miktar söylemek mümkün değildir. Vidanjör kiralama ile tıkanıklığın giderilmesi ise çok daha uygun fiyatlı olacaktır.

 

Çankaya Rögar Açma Hizmetimiz

Kanalizasyon açma firması ilk olarak tıkanıklık için gerekli olan malzemeleri alır. Daha sonra tıkanıklığın olduğu rögar bölgesine gider. Rögarın girişinde yer alan borunun içerisine bir kameralı görüntüleme cihazı gönderir. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde tıkanıklığın neden olduğunu kolay bir şekilde anlamış oluruz. Rögarın tüm hattı bu kamera sayesinde görünür. Daha sonra rögarın tıkanma sebebine göre boru içerisinde ki yabancı cisimlere müdahale edilmektedir. Rögar içerisinde ki atıklar vakum ile temizlenmektedir. Rögarda ki tıkanıklık açıldıktan sonra yeniden kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak tüm boru hattı incelenir. Buna yönelik olarak eğer ileride bir tıkanıklık varsa yine çeşitli cihazlar ile bu tıkanıklık giderilir.

Çankaya Vidanjör genelde yabancı cisimlerin türüne göre robot cihazın ucuna farklı bir aparat kullanır. Bu sayede tıkanıklık doğru şekilde kazılmalıdır. Doğru aparat kullanıldığı için açma işlemleri de bu anlamda hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olur. İkinci inceleme işlemi de tamamlandıktan sonra ve tamamen temizleme işlemi bittikten sonra rögarın gerekli temizliği ve bakımı yapılır. Bu sayede yeniden tıkanma gibi durumlar oluşmaz. Vidanjör için Özdoğan Vidanjör firması incelemelerde borularda ya da tesisatta bir sorun gözlemlerse bu durumda en baştan tesisatı düzenler. Bu daha uzun süreli ama kesin bir çözümdür.