Kanal görüntüleme robotu özellikle de son dönemlerin en çok merak edilen konuları arasında en üst sıralarda yer almaktadır. Bu işlemin bu kadar merak edilmesinin ise iki nedeni bulunmaktadır. İlk neden kanalizasyon sistemlerinde oluşan sorunlara daha çok ağırlık verilmesi olmaktadır. İkincisi ise eski yöntemlerden biri olan beton kırma işleminin artık gerçekleştirilmemesi olmaktadır.

Kanalizasyonlarda oluşan tıkanıklıklarda veya bakım onarım işlemlerinde robotik cihazlar kullanılmaktadır. Robotik cihazlar sayesinde kanal boyunca anlık bir görüntüleme hizmeti alınmaktadır. Bu sayede de kanalın hangi bölgesinde tıkanıklığın olduğu, tıkanıklığın ne kadar büyük olduğu ve tıkanıklığa nasıl müdahale edilmesi gerektiği gibi birçok soruya cevap alma mümkündür.

Kanalizasyonlarda görüntüleme işlemi yapılırken profesyoneller tarafından takip edilen monitörler olmaktadır. Bu monitörlere Kanal görüntüleme robotu üzerindeki kameradan görüntüler gelmektedir. Böylelikle de kanal hakkındaki birçok bilgiye bu şekilde ulaşmış olunmaktadır.

Kanal Görüntüleme Robotu

Kanal Görüntüleme Robotu Nedir?

Kanal görüntüleme robotu nedir sorusuna şu şekilde cevap vermemiz mümkündür. Küçük bir cihazın üzerinde yüksek çözünürlüklü bir kameranın kanal boyunca ilerletilerek dışarıya görüntü veren hareketli bir robot olmaktadır. Bu robot sayesinde kanalizasyonlar hakkında istenilen bütün bilgiler anlık bir şekilde öğrenilmiş olunmaktadır.

Kanallarda yapılan bu tarz görüntüleme işlemleri genellikle tıkanıklık oluşması veya farklı bir sorunun meydana gelmesinde kullanılmaktadır. Ancak bu tarz durumlar haricinde de robotik cihazlar ile görüntüleme yapılmaktadır. Özellikle de belli aralıklar ile yapılacak bakım onarım işlemlerinde robotik görüntüleme cihazları büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Kanal görüntüleme işlemlerinde robotik cihazların sağlamış olduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Bu anlamda da Kanal görüntüleme robotu sağlamış olduğu avantajları şu şekilde sıralamamız mümkündür;

  • Kanal hattındaki durumun eski ve yeni görüntüleri üzerinden değerlendirilmesine yardımcı olmaktadır.
  • Beton kırma işlemine gerek duyulmadığı için hızlı ve ekonomik bir yöntem olmaktadır.
  • Çevre ve görüntü kirliliğinin oluşmasını engellemektedir.
  • İnsan sağlığı için risk oluşturacak durumların hızlı bir şekilde önüne geçilmesini sağlamaktadır.
  • Düzenli aralıklar ile yapılması durumunda birçok olası riskin büyük bir oranda ortaya çıkması engellenmektedir.
  • Yapılacak olan işlemlerde hangi teknik yöntemin kullanılacağında büyük bir referans olmaktadır.

Kanal Görüntüleme Robotu Fiyatları

Kanal görüntüleme hizmeti fiyatları sağlamış olduğu yukarıdaki avantajlardan dolayı merak edilmektedir. Özellikle de büyük sitelerde düzenli olarak bu hizmetin alınması gerektiğinde fiyatlar daha da belirleyici bir etken olmaktadır. Özdoğan Vidanjör firması olarak bizler görüntüleme işlemlerinde fiyat belirlerken belli unsurları göz önünde bulundurmaktayız.

Görüntüleme işlemlerinde fiyatları etkileyen ilk ve en önemli unsur tıkanıklıklar olmaktadır. Kanal boyunca büyük tıkanıklıkların bulunması cihazın durmadan ilerlemesini engellemektedir. Bu da sonucunda ekstra malzemelerin kullanılmasına ve iş gücü kaybının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Sonucunda da fiyatın yükselmesine neden olmaktadır.

Fiyatı değiştiren bir diğer nokta ise görüntüleme işleminde kullanılan malzemeler olmaktadır. Robotik cihazlar ile yapılacak görüntüleme işlemlerinde bazı durumlarda cihazlar yeterli kalmamaktadır. Bunun sonucunda da Kanal görüntüleme robotu ile yapılacak işlemlerde fiyatların değişmesi mümkün olmaktadır.

Özdoğan Vidanjör olarak bizler fiyatlarımızı bu kriterlere göre hazırlamakta ve her zaman düşük tutmaktayız. Çünkü insan sağlığı için gerekli olan bu işlemlere herkesin ulaşması firma olarak ilk hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Kanal Görüntüleme Robotu

Ankara Kanal Görüntüleme

Kanal görüntüleme robotu fiyatı merak edildiği kadar bu tarz önemli işlemlerde hangi firma ile çalışılacağı da merak edilmektedir. Özellikle de Ankara gibi büyük bir şehirde firma yoğunluğu olmasından dolayı akıllar büyük bir oranda karışmaktadır. Bu anlamda da firma araştırmasının iyi yapılması gerekmektedir. Araştırmalarda da firmaların;

  • Deneyimi,
  • Ekipleri,
  • Ekipmanları ve
  • Müşterilerinin memnuniyet oranlarına bakılması gerekmektedir.

Özdoğan vidanjör firması olarak bizler Ankara da 25 yılı aşkın bir süredir hizmet vermekteyiz. Bu anlamda da uzun yılların tecrübesi ile müşterilerimize her daim en profesyonel hizmeti sunmaktayız. Alanında uzman ve eğitimli personellerimiz ile de hizmetlerimizin kalitesini her zaman daha da yukarıya çekmekteyiz.

Hizmet vermiş olduğumuz bu süre boyunca teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ekipmanlarımızı bu doğrultuda yenilemekteyiz. Böylelikle de Kanal görüntüleme robotu ile yaptığımız bütün işlemlerde müşterilerimizin memnun kaldığını gözlemlemekteyiz. Özdoğan Vidanjör olarak 7/24 hizmet vermekteyiz. Bundan dolayı da telefon numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak tıkanıklık ve görüntüleme hizmetlerimizden istediğiniz her an yararlanmanız mümkündür.