Yenimahalle tıkanıklık açma hizmeti almak için belli bir zaman olmamaktadır. Çünkü bu sorun her ne kadar öncesinde belli başlı durumlar ile kendini gösterse profesyonel olmayan bir kişi tarafından anlaşılmamaktadır. Tıkanıklığın tam olarak meydana gelmesinden sonra ise kanalın etrafına kötü kokular ve pis sular yayması mümkündür.

Tıkanıklığın ortaya çıkması için birçok neden bulunmaktadır. Bu nedenleri ise şu şekilde sıralayabilmemiz mümkündür;

 • Evlerde tuvalet kullanımı esnasında peçetelerin çok fazla kullanılması. Bunun yanı sıra da ıslak mendillerin bir kovada biriktirilmesi yerine gidere atılması.
 • Evlerde temizlik yapılırken kullanılan temizlik sularının arındırılmadan direk olarak giderlere dökülmesi.
 • Fark edilmeden küçük çocukların giderlere oyuncak veya farklı küçük nesneler atması.
 • Su ile erimeyecek ve kanalizasyon giderlerine yapışacak olan maddelerin giderlerden dökülmesi. Bu anlamda sıvı yağ, zeytinyağı ve çeşitli deterjanlar bunlara örnek olmaktadır.
 • Bilinçsizce ve kontrolsüzde tıkanıklıkları gidermek için kimyasal kullanımı olmaktadır.

  Özellikle de bazı kimyasalların profesyoneller tarafından kullanılmaması durumunda kanalizasyon borularında kırılmalar, aşınmalar ve çatlamalar meydana gelmektedir. Bu gibi durumların sonucunda ise Yenimahalle tıkanıklık temizleme hizmetinin alınmasına neden olmaktadır.

  Yenimahalle Tıkanıklık Açma

  Yenimahalle Tıkanık Temizleme Firmaları

  Yenimahalle tıkanıklık açma işlemleri 3 aşamada gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda ilk aşama robotik kameralar ile tıkanıklığın konumunu ve nedeninin bulunması olmaktadır. Görüntüleme yöntemleri ile de kısa bir sürede bu soruların cevabını bulmak mümkündür.

  Tıkanıklığın konumu bulunduktan sonra ise o alana vidanjörler ile basınçlı su verilmektedir. Bu sayede kanalizasyonun içerisinde biriken pisliklerin ayrılması hedeflenmektedir. Üçüncü ve son aşamada ise vakumlama işlemi yapılarak kanalizasyonun tıkanıklığının tamamen ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Bütün aşamalar bittikten sonra ise yeniden bir görüntüleme işlemi yapılarak istenilen sonuca ulaşılıp ulaşılmadığı kontrol edilmektedir.

  Yenimahalle tıkanık açma firmaları seçilirken de bu aşamaları profesyonel bir şekilde gerçekleştirecek şirketler ile anlaşmak oldukça önemlidir. Bunun için ise müşteri memnuniyeti ve deneyim konularında firmaların araştırılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde iyi bir firmadan hizmet alınması mümkün hale gelmektedir.

  Yenimahalle Tıkanıklık Açma Fiyatları

  Yenimahalle tıkanıklık açma fiyatları firmalar haricinde araştırılan bir konu olmaktadır. Firmalar araştırılırken de çok farklı fiyatlar ile karşılaşmak da tabi ki de mümkündür. Ancak bu aşama da fiyatları asıl etkileyen nedenlerin müşteriler tarafından mutlaka bilinmesi gerekmektedir.

  Tıkanıklık açma işlemlerinde fiyatı etkileyen ilk unsur tıkanıklığın sebebi olmaktadır. Çünkü bazı tıkanıklıklarda sadece basınçlı su ile müdahale yetmemektedir. Ekstra malzemelerin kullanılması durumunda ise fiyatlarda değişkenlikler meydana gelmesi mümkündür.

  Yenimahalle tıkanıklık açma işlemlerinde fiyatı etkileyen bir diğer unsur ise tıkanıklığın konumu olmaktadır. Müdahale edilecek alandan çok uzak olması malzemelerin daha fazla kullanılmasına neden olabilmektedir. Bu da maliyetlerde artışa neden olmaktadır. Firmalar ile görüşülürken ortalama bir fiyat alınması mümkündür. Ancak net fiyat bilgisi için kanalın içerisinin mutlaka görüntüleme hizmetleri yapılması gerekmektedir.

  Yenimahalle Tıkanıklık Açma

  Yenimahalle Tıkanıklık Açma Hizmetimiz

  Özdoğan Vidanjör olarak Yenimahalle tıkanıklık açma firması denilince ilk akla gelen şirketlerden bir tanesidir. Bunun en temel nedeni ise 15 yıllık deneyimimiz ile Ankara’nın birçok ilçesinde hizmet sunmamız olmaktadır.

  Özdoğan vidanjör olarak sadece tıkanıklık açma işlemlerinde değil kuka temizliği ve pimaş açma gibi alanlarda da hizmetlerimiz bulunmaktadır. Hizmetlerimizi sunarken alanında en iyi ekip arkadaşlarımız ve son teknolojik ekipmanları kullanmaktayız. Böylelikle de ortaya çıkan problemler kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırılmaktadır.